6. Náš školní výlet

Náš školní výlet

Ve čtvrtek 13. června 2024 jsme vyrazili na náš školní výlet do Prahy, na který jsme se moc dlouho těšili.

Cesta vlakem nám rychle utekla, chvílemi nás doprovázelo sluníčko a chvílemi déšť. Když jsme vystoupili v Praze na hlavním nádraží vydali jsme se k zastávce metra. Metrem jsme jeli několik zastávek a už jsme byli u Pražského hradu. Prošli jsme se po nádvoří, vše jsme si prohlédli a poté nás čekal pan průvodce. Ten nás provedl katedrálou svatého Víta, Starým královským palácem, kde jsme obdivovali kopie Českých korunovačních klenotů, Vladislavským sálem a o všech památkách nám hodně vyprávěl. Prošli jsme Zlatou uličkou a vydali jsme se procházkou na Petřín. Kdo chtěl vylezl na Petřínskou rozhlednu. Dále naše kroky vedly přes Karlův most, na Staroměstské náměstí a na Václavské náměstí.
Výlet jsme si užili a Praha nás skutečně okouzlila.

Zapsali žáci 8. B