6. SEV Ostrůvek Velké Meziříčí 17.5. 2024

SEV Ostrůvek Velké Meziříčí 17.5. 2024

V pátek 17. 5. nás čekalo netradiční dopoledne. V sedm ráno jsme vyrazili autobusem do Velkého Meziříčí na program SEV Ostrůvek s názvem Paseka.

Původně jsme měli nachystaný program Zelená oáza, který probíhá venku na zahradě. Ale počasí nám nepřálo, kvůli nepříznivé předpovědi byl nachystaný náhradní program.
V úvodu programu jsme se zamysleli jakou roli mají lesy v době klimatické změny, jak přispívají k pohlcování uhlíku z atmosféry a jak klimatická změna ovlivňuje les. Zahráli jsme si simulační hru Paseka z dílny Chaloupek. Z vyprahlé paseky jsme se pokusili znovu vytvořit les. Využili jsme pomocníky, semínka nesená větrem a ta co spí v podzemí a společně jsme vypěstovali les. V závěru jsme si ukázali opatření, která přispívají k adaptaci na změnu klimatu.
V jedenáct hodin jsme se rozloučili s naší lektorkou a poděkovali za krásně strávené dopoledne. Autobusem jsme se vraceli zpět do školy.