4. 3. A
  6. V čem jsme stejní a v čem jsme jiní

V čem jsme stejní a v čem jsme jiní

Letošní preventivní program byl zaměřený na vztahy mezi spolužáky.

Po vzájemném představení a zopakování pravidel jsme si popovídali v čem je každý z nás dobrý, co by mohl další děti naučit. Zdravili jsme se různými pozdravy a pak si povídali, které z nich se nám líbili nebo nelíbili a proč. Siluetu indiána jsme ve skupinách oživili jménem, vlastnostmi a oblíbenými činnostmi. Skupinou práci jsme představili ostatním skupinkám. Totem, který jsme po třídní dohodě sestavili z našich vyrobených masek, zdobí dveře do třídy. Také jsme hledali v různě sestavovaných dvojicích společné záliby, oblíbené jídlo, činnost, ... Lektoři nás pochválili za pěknou práci a všichni jsme si připomněli to, co si říkáme od první třídy. „Ve třídě nemusíme být všichni nejlepší kamarádi, ale budeme se respektovat."

Ludmila Koudelová